
'
Oppdragsgiver: Academic Work
Vi i Academic Work arbeider med bemanning og rekruttering av Young Professionals – studenter og nyutdannede i begynnelsen av sin karriere. Young Professionals er vår nisje, vårt ekspertområde og en målgruppe vi tror sterkt på.
eRate søker deg som er ferdig med din IT-utdanning våren 2022 og som ønsker å starte din profesjonelle karriere allerede nå. Etter at du har levert din siste eksamen vil du starte på fulltid hos eRate.
eRate er en norsk virksomhet som leverer IT og mobil-tjenester til Telecom bransjen. Som et ungt og nytenkende selskap utvikler eRate fremtidens mobiltjenester gjennom ny teknologi. Hos eRate kommer du inn i et selskap i stor vekst, hvor innovasjonsfaktoren er høy og dine innspill blir hørt. For den rette kandidaten er det med andre ord store utviklingsmulighet for videre karriere hos eRate. Håpet er at når du er ferdig med studiene dine, vil du gå over i en fulltidsstilling hos eRate.
I samarbeid med Academic Work er eRate på jakt etter deres nye talent som ønsker å løse problemer gjennom å ta et dypdykk i teknologien. I rollen som junior systemkonsulent får du muligheten til å utvikle deg innen et bredt spekter av oppgaver, alt fra utvikling og konfigurasjon av nye systemer til å bygge neste generasjons mobilteknologi gjennom å styrke 2.linjesupport.
Colin, som leder prosjekter og utvikling i eRate har følgende å si: "eRate er det ideelle miljøet for deg som er nyutdannet og ønsker å bruke dine ferdigheter i et raskt og teknisk miljø i kontinuerlig endring. Du vil bidra til at eRate lykkes gjennom alt fra små "quick win developments" som du kan gjøre alene og umiddelbart se effekten av, til større løsninger for å utvide og forbedre verdikjeden eRate tilbyr kundene."
Lars, som blir en av dine nærmeste kolleger sa dette om å begynne i eRate nå som han har jobbet der i 2 år: "Utfordrende og spennende. Det er en bratt læringskurve da de fleste ikke kan noe om Telecom, men eRate består av en hyggelig gjeng mennesker som gjør så godt de kan for å ta deg imot."
Den første rollen er som en utvikler som får all round oppgaver
Den andre rollen innebærer mer backend arbeid med fokus på API design og integrasjoner
Som person søker vi deg som er en initiativrik teamspiller og som er vant med å sette forventning til egne prestasjoner. Hos eRate vil du som nevnt få en sentral rolle i selskapet og vil med dette også påvirke deres videre vekst. Vi tror ditt arbeidssett kan beskrives med god struktur, høy kvalitet og at du kjennetegnes ved at både kunder og kolleger har tillitt til deg og det arbeidet du utfører.
Høres dette ut som deg? Da ønsker vi at du laster opp et søknadsbrev hvor du forteller hvorfor du er interessert i akkurat denne stillingen, og ber samtidig om at du laster opp ditt vitnemål.
Denne rekrutteringsprosessen håndteres av Academic Work og eRate ønsker at alle henvendelser går til Academic Work. Vi ønsker at du søker via din profil, men har du spesifikke spørsmål rundt stillingen besvares disse på kandidat@academicwork.no.
Søk på stillingen ved å klikke på Søk her! nedenfor. Vi vil vurdere søknader fortløpende og anbefaler derfor å sende inn en søknad så snart som mulig. Uavhengig av utfall, vil vi oppdatere deg om fremdrift etter søknadsfristens utløp.
eRate er en norsk virksomhet som tilrettelegger for at markedsaktører kan starte som mobiloperatører. Billing og Rating er eRate sin kjernekompetanse, og er en del av DNA´et i selskapet. Det er denne spesialkompetansen som skaper konkurransekraft når våre kunder utfordrer etablerte aktører og bransjer. eRate har alt av nødvendige tjenester og trafikkavtaler, bl.a. med Telenor, for at kundene kan ha fokus på markedsføring, salg og kundeopplevelse. eRate håndterer alt fra produktutvikling til daglig drift av systemer for fakturering og kundeadministrasjon, mens kunden etablerer sin egen merkevare. Flere kjente merkevarer er tilrettelagt som mobiloperatør gjennom eRate.
Selskapet ble etablert i 2005, og har hatt en spennende vekst siden, og har blant annet vært Gaselle bedrift 5 år på rad. Vi betjener kunder i Norden, men med hovedfokus i Norge. Selskapet eies av Stykket Holding AS, Atea ASA og ansatte. I 2020 omsatte selskapet for ca. 515MNOK, og er 30 ansatte i Norge og 15 i Sverige.
Start din karriere her og skaff din første IT-jobb. I vår stillingsdatabase finner du en lang rekke IT-stillinger som passer perfekt for nyutdannede.
Om du fortsatt studerer - snart er ferdig med bacheloren eller mastergraden, er det meget lurt å se seg om etter en arbeidsplass. Flere arbeidsgivere er stadig på jakt etter studenter som kan vikariere om sommeren, og om man gir et godt inntrykk er det ikke umulig at man kan komme tilbake etter endt utdanning.
Det vil uansett telle positivt å ha sommerjobb på CV-en. Trainee-stillinger er også meget populære blant nyutdannede som ønsker erfaring.
Når du som arbeidssøker har siktet deg inn på drømmejobben og er klar til å skrive søknad er det et par ting du bør ha i bakhodet.
Enten du er nyutdannet eller har lang erfaring kan det være lurt å friske opp hukommelsen om hvordan du skriver den ultimate jobbsøknaden. Ta en titt på Hardware.nos guide til hvordan du går frem. Se også NAV sin guide på hvordan man skriver jobbsøknad.
Sørg for at LinkedIn-profilen din er oppdatert før du sender søkanden. Bruk gjerne også sosiale medier til å promotere deg selv.
Du har endelig blitt innkalt til intervju. Du skal inn for å vise dine beste sider. Kanskje forhandle lønn, få inntrykk av arbeidsmiljøet og mulige fremtidge kolleger - nå er det viktig å være godt forberedt.
Sett deg godt inn i hva bedriften driver med, hvilke arbeidsoppgaver og utfordringer du kommer til å møte.
Les deg opp på hva du bør gjøre både før, under og etter intervjuet ved å lese Hardware.nos guide til hvordan du gjennomgår jobbintervjuet.